mačety

kvalitné kukri a mačety do lesa na predaj …

maceta
mačety a kukri ESHOP vstup tu

 

 

 

Hľadáte kvalitné a ostro nabrúsené mačety na sekanie kríkov, mladých stromčekov, konárov, buriny, alebo iných vysokých porastov v záhrade, na chalupe, na chate, alebo mačety do lesa a za výhodnú cenu? Alebo potrebujete nože, nožíky, sekáče na mäso alebo aj na plasty, či iné špeciálne nože? Ak áno, tak potom ste na správnom mieste. V našej kamennej predajni army shope nitra, v Lehote asi 5 km od Nitry máme široký výber krátkych aj dlhých mačiet, nožov všetkých druhov a kukri mačiet. Lovecké nože vhodné do prírody, malé švajčiarske nožíky, survival nože prežitia, ale aj vrhacie nože a sekerky na nácvik bojových techník, či špeciálne motýliky a karambity. Všetky spomínané produkty máme v ponuke. Ak nás teda chcete navštíviť online, kliknite na tlačítko hore vyššie mačety a kukri ESHOP vstup : kde nájdete celý sortiment nášho ponúkaného tovaru. V ponuke máme aj army a outdoor vybavenie, potrebné na pobyt v prírode. Široká ponuka kompasov, buzol, kresadiel, maskovacích sietí, poľných fľašiek a batohov, ale aj ďalekohľady a monokuláre, stany a spacáky, karimatky a kempové stoličky a stoly, tašky a púzdra, a spomínané lovecké a vreckové nože, ako aj mačety a sekáče, šable a meče, dekoračné nože a meče katany, vrhacie nože a hviezdice, multifunkčné a univerzálne nože, sekerky a mnohé iné … Navštívte náš e-shop bárs aj hneď a určite si niečo vyberiete z našej ponuky …

pôvod a využitie mačety do lesa a v poľnohospodárstve …

Mačety sa používali a aj v súčasnosti sa ešte používajú v tropických a subtropických krajinách ako pracovný nástroj na klčovanie v pralesoch, alebo sa využívajú v poľnohospodárstve na zber úrody, ale hlavne na rezanie cukrovej trstiny, v domácnostiach zase na rozrezanie potravín, alebo na obrábanie dreva, či na urýchlenie pohybu v husto zarastenom teréne a tiež ako primitívna zbraň. Pôvodný názov je machette, maceta je veľký nôž so širokou čepeľou dĺžky od 30 do 50 cm a potom sú aj dlhšie a to od 60 až 80 cm a s drevenou rukoväťou.  Takáto čepel je na rozdieľ od noža rozmerná aj do šírky, pretože je určené na náročnejšie zaobchádzanie – čepel môže byť teda od 2 až 3 mm široká. Kukri pochádza z ďalekého Nepálu, kde sa táto sečná zbraň vyrába tradične už vyše 1000 rokov ! Okrem názvu Kukri existuje ešte niekoľko variant pre túto mačetu – V Nepále sa jej hovorí aj Khukri, Khukuri alebo Kukkri. Je typická pre svoju robustnú čepel, ktorá je zahnutá a smerom k špičke sa rozšiřuje. Vďaka tomuto premyslenému tvaru sa s ňou dobre manipuluje a má dobré sečné vlastnosti. Kukri sú unikátne, alebo špeciálne dlhé druhy nožov a sekáčov, ktoré sú určené hlavne na sekanie a presekávanie sa zarasteným terénom. S mačetami sa jednoducho presekáte hustým porastom, alebo ich môžete využiť aj v záhrade. Každopádne je to veľmi užitočný pomocník v záhrade, alebo v teréne.


maceta
mačety a kukri

Mačeta sa u nás využíva hlavne v záhradkách, alebo na chate na osekávanie nežiadúceho plevelu alebo presekávanie sa zarasteným terénom v lese. V tropických a subtropických krajinách sa taktiež používa na presekávanie hustým porastom v dažďových pralesoch, avšak ich význám je v týchto krajinách viac kľúčový – používajú sa na sekanie poľnohospodárskych plodín ako je napr. cukrová trstina. V Južnej Amerike sa používajú ako skvelá pomôcka v domácnostiach, hlavne na krájanie veľkého ovocia, ako sekáčik na mäso, sekanie dreva, sekanie kokosových orechov a pod. Mačety majú okrem praktického využitia aj inú úlohu – symboliku napr. štát Angola v Afrike má vyobrazenú mačetu v štátnej vlajke. Za mačetami sa okrem praktickej a vizuálnej stránky skrýva aj takáto exotika, vďaka čomu ide o skvelý darček.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.